Al in 2004 verscheen in een Nederlandse vertaling het boek van Tanis Helliwell: Een zomer met het kleine volkje. Daar heb ik in die tijd ook naar verwezen en over geschreven. Afgelopen zomer las ik een interview met haar wat mij diep raakte. Het gaf mij inzicht in hoe om te gaan met deuren die zich voor je sluiten én deuren die voor je opengaan. Graag deel ik in deze nieuwsbrief wat ik van haar meekreeg en hoe het biografisch onderzoek je hierbij een dienst kan bewijzen.
Dat staat voornamelijk in het interview waarvan je onderaan dit artikel de gegevens kunt vinden. In dat interview vertelt ze over het thema in haar leven en hoe ze dit op het spoor kwam. Ze koppelt dit aan leeftijden die in het biografiewerk vaker terugkeren. Ze wijst op het belang van onze gedachten, en ook al is het biografiewerk geen psychotherapie, je kunt het heel goed toepassen bij het leren van je eigen leven. Een tip dus!
Voor mijzelf was het een moment van h*erkenning hoe ze schrijft over ‘Leren wat je wel en niet met mensen kunt delen.’ Het raakte me hoe dit doorwerkt in je onderscheidingsvermogen. Dat wist ik natuurlijk allang – dat het een relatie heeft met ethiek was niet zo in me opgekomen. Het is een aanrader om dit interview op te zoeken. Onderaan dit artikel ontvang je de link!
Het spreekt vanzelf dat ik je alleen maar kan verwijzen naar dit interview, wat ik wél kan en mag is je nog eens meenemen naar de 10 manieren waarop elementalen met mensen kunnen samenwerken.
- Oordeel niet dat alle mensen slecht zijn, maar bestudeer ieder mens om het goede in hem te vinden.
- Zodra je de vonk van het goede hebt gevonden, adem je er je energie in om deze te vergroten.
- Wanneer een mens aandacht schenkt aan een plant, boom of steen, vertel hem of haar dan wat de plant of boom nodig heeft om gezonder te worden. Zelfs als mensen de boodschap niet bewust horen, zullen ze deze onbewust ontvangen.
- Als je mensen ziet die de natuur proberen te helpen, geef ze dan alle hulp die je kunt. Vaak denken mensen er niet aan om je rechtstreeks te vragen, maar ons hogere zelf vraagt dit wel.
- Speel met mensen zodat ze hun kinderlijke vreugde en verwondering terugkrijgen. Veel mensen zijn depressief en hebben de vreugde nodig die elementalen brengen.
- Geef mensen bewijs van je bestaan. Als je dit doet, zijn mensen eerder geneigd in elementalen te geloven.
- Waardeer menselijke kwaliteiten zoals vergevingsgezindheid, liefde, doorzettingsvermogen en focus. Door met mensen om te gaan, zullen elementalen deze kwaliteiten leren.
- Aan lichaamselementalen: geef niet op. Blijf je menselijke gastheren in situaties brengen om positieve verandering teweeg te brengen.
- Beoordeel mensen niet naar elementaire maatstaven. Tegenwoordig eten mensen levende wezens, scheiden ze afval uit en verouderen ze. Via dit pad leren we scheppers van vorm en werelden te worden.
- Verras ons.
Deze 10 manieren kun je ook terugvinden in het boek: Een zomer met het kleine volkje. Op internet staat ook veel, wees je ervan bewust dat dit lang niet altijd zuivere en kloppende berichten zijn die in lijn zijn met haar werk.

In de opmaat naar dit schrijven deelde ik al met jou het belang van het je meer bewust worden van het landschap van je geboorte. Daar ligt voornamelijk het gevoel van ergens thuis horen en vaak begint met die stap in je bewustwording ook de herkenning met de wetmatigheden die zich voltrekken in je levensloop. Juist in het landschap van je geboorte heb je je (meestal onbewust) verbonden met de elementaire wezens van die regio. Wellicht begint er nu iets op te lichten hoe dit de bezieling van je kindertijd in je eigen wereldje vorm en steun gaf.
Het is bij uitstek ‘de zwaartekracht’ die overal haar werk doet, dat is een grondwet in het universum. Het aarden in de eerste helft van je leven kun je dus ook zwaartekracht noemen. We leren ons lichaam erdoor te bewonen en zo ook de wisselwerking tussen je lichaam en de omgeving.
In de tweede levenshelft je open te stellen voor ‘de geest van waarheid’ die verborgen ligt in je eigen ziel. Je binnenleven dus die ook de astrale zielenfase wordt genoemd. De zonnefase die zich toont in vragen: Welke eigenschappen laten we in ons sterven en wat is de moeite waard er nieuw leven in te blazen of nog tot bloei te laten komen? De zonnefase helpt ons volgens de wetmatigheden in de zevenjaarfase van 21-42 jaar bij het ontwikkelen van afhankelijkheid naar onafhankelijkheid en zo zet zich de weg in naar volwassenwording. Anders gezegd: we beginnen ons langzaam los te maken van ons lichaam gaan we op weg naar ‘boven’. Het bewonen van je lijf, je lichaamsbewustzijn, helpt je steeds meer tot verwerkelijking te komen van binnenuit. Het mooie van het woord her-inneren laat duidelijk zien dat de weg naar het verleden de weg naar binnen is. Het gewone bewustzijn blijft zich naar buiten richten en naar de toekomst, terwijl de herinnering zich keert tot de bron van het innerlijk leven. De allereenvoudigste manier is het werken met de terugblik, b.v. voor het slapen gaan nog een je aandacht richten op wat in je dagbewustzijn belangrijk voor je was en vervolgens door je dromen om te laten zetten naar het je openen voor de ander.

Dit lijkt me voldoende om nu aan de slag te gaan met wat Tanis Helliwell je kan en wil aanreiken.
(citaat) We leven in een tijd waarin het steeds waardevoller is om te leren ontdekken welke deuren voor je opengaan en deuren die zich voor je sluiten. Mensen die zich voor je openstellen, je talenten die zich willen ontwikkelen en uitnodigingen die je kunt volgen. ‘Ja, ik denk echt dat het zo simpel is. Steek geen energie in gesloten deuren.
Tanis Helliwell beschreef ik ‘de zomer van het kleine volkje’ haar zomer in een landhuisje in Ierland waar ze in contact kwam met een ‘leprechaun’ – een Ierse kabouter die haar veel leerde de evolutie en hoe elementwezen gericht zijn op samenwerking met mensen om de Aarde te genezen en zo ‘een nieuwe wereld’ te scheppen.
Wie meer interesse heeft in draken verwijs ik naar haar boek: Draken, een waargebeurd verhaal en zo je wil kun je ook wachten op haar autobiografie die binnenkort zal verschijnen.
Het interview waar ik je graag naar verwijs kun je vinden in het zomernummer van Vruchtbare Aarde en kun je bestellen via de website https://vruchtbareaarde.nl/2025_2.html
De prijs van een los nummer is 5, 80 euro
De verruiming van je bewustzijn brengt je geschenken die je kunt ervaren bij de zonsondergang, bij het zien van een bloem of kijken in de ogen van een kind op je weg en los te komen van egoïsme. Onze woorden worden meer en meer gevuld met levenservaring en inhoud. Dat is wat ieder mens zelf kan beginnen, zo gaan deuren open. Stap je over de drempel, benoem dan (schrijvende) je drempelervaring en ontdek hoe de leerschool van het leven je in van alles voorziet, als je de moed hebt het leven zichzelf te laten ontvouwen…..
© Joke Vesseur
via de website www.fluisteralsjeblieft.nl. leer je werken aan je eigen biografie en zo je empathische vermogens vergroten. Welkom!