Met regelmaat zie ik de term ‘wakker worden’ langskomen. Steeds heb ik daarbij de gedachte: dat wordt ik toch elke dag, elke morgen begint mijn dagritme met wakker worden.
Langzaam open ik mij voor een nieuwe dag en gaandeweg ook voor de wereld. Wakker worden zit ingebed in ons dagritme die elke dag opnieuw uit drie fasen bestaat. De morgen, de middag en de avond. De nacht is het domein van de slaap, waarin we ons toevertrouwen aan de nachtuil als bron van onze intuïtie voor onze dromen.
We kunnen wakker worden als we ons gaan her-inneren wat we al weten, dit is bewust worden.
Charlotte Bühler De belangrijkste grondlegster van levensloopkunde zag de ontwikkeling van de menselijke levensloop vanuit het trapmodel vergelijkbaar met de opbouw van een klassiek toneelstuk. Het trapmodel verwijst naar lopen, naar hoger uitreiken en ook naar de stappen die we zelf in ons leven zetten. Soms vanzelf soms onopgemerkt, maar altijd in relatie tot je medespelers in lijn van het verhaal, het script.
Inwijding is van alle tijden
Net zoals we in ons eigen leven stappen zetten bestaat onze levensloop ontwikkeling ook uit stappen of fasen die ons steunen bij het vinden van een ritme. Zo bezien is lopen een mooi beeld voor de levensloop waarbij elk mens een eigen ritme heeft. Daar schrijf ik niet meer over, dat kun je teruglezen in de artikelen.
Van belang blijft dat Levensloopkunde of biografiewerk een eigen opbouw kent, een trapmodel of een wenteltrap als je van spiralen houdt die allemaal bestaan uit stappen. Inwijdingswegen steunen ons bij het vinden van de zeven verschillende fasen, elke fase ontsluit poorten.
Al eerder reikte ik je het sprookje van Duimelijntje aan van H.C. Andersen die eigenlijk vaak kunstsprookjes schrijft waarin een ontwikkelingsweg valt te ontdekken.
Inwijdingswegen zijn er misschien wel altijd geweest, in verschillende tradities en culturen werden zo de geheimen doorgegeven van de stappen om ‘wakkerder’ te worden.
Inwijdingen zijn van alle tijden, denk aan de filosofie van de Maya’s. In de Maya traditie (net als in Tibet) vinden we vooral de symboliek van enkele mysteriedieren als stappen naar bewustwording van jouw bijdrage levende in de tijd. Ook in de Babylonische traditie, waar het accent op astrologie ligt of in de Egyptische traditie waar het accent op genezing ligt zien we inwijdingsscholen. In de Indiase traditie ligt het accent wat meer op meditatie en inkeer en op de druïdescholen van Ierland (Glastonbury en Iona) wordt je ‘wakker’ voor de rechtvaardigheid die zetelt in je hart.
Het achtvoudige pad van Boeddha mag je ook een inwijdingsweg noemen. In acht stappen ontvouwen zich acht houdingen in relatie tot de chakra’s of lotusbloemen en de zeven planeten.
Inwijdingswegen zijn bedoeld om uit te kunnen reiken naar hogere inzichten. Een scholingsweg.
De oosterse manier met hulp van yoga en meditaties staat op gelijke hoogte als de christelijke manier en de stappen van het lijden of een wat modernere manier via de Rozenkruisersweg met @alchemistische geheimen en symbolen.
In elke inwijdingsweg of traditie is het gaan van die weg als het uitreiken naar de hogere inzichten. Een scholingsweg en je lerende vermogens inzetten op zoek naar inzicht en samenhangen.
derde oog
De inwijdingsweg langs de weg van dromen en ook de inwijdingsweg van de zeven vrije kunsten, evenals de levensboom (met de chakra’s) heb je allemaal in een nieuwsbrief in bezit mogen ontvangen via mij.
Afgelopen periode ben ik zelf aan de slag gegaan met de Egyptische inwijdingsweg, de zevenheid in relatie tot de godin Isis in relatie tot de zeven metalen. (planeten in het biografiewerk en hun genezende werking) en wat Rembrandt mij daarin (alchemie) aanreiken kan op mijn persoonlijke zoektocht naar ‘rechtvaardigheid’.
Wakker worden is de term waarmee ik verder wil.
Elke dag worden we wakker, dat is niet het ‘wakker’ worden wat je spiritueel of in de media langs ziet komen. Het gaat bij het ‘wakker’ worden over bewustwording. Nu je weet dat elke inwijdingsweg zeven verschillende fasen kent en dat elke fase een poort ontsluit, begrijp je misschien dat ‘wakker’ worden niet eenmalig is, maar zich herhaalt afhankelijk van de stappen die je zet in het ritme van jouw loopritme naar een steeds hogere vorm van bewustwording.
Het zevenvoudige leren in onze levensloop zien we terug in het zevenjaarsritme, maar ook in het weekritme van zeven dagen en het zevenledige mensbeeld. Wonderlijk en raadselachtig is die ordening nietwaar?
In grote lijnen volgens de drieslag van denken, voelen en willen is in elke inwijdingsweg gericht op de volgende doelen (met haar eigen accenten vanzelf)
Je denken kunnen beheersen Je emoties kunnen beheersen Je wil kunnen beteugelen
Je hebt de inzichten in de zevenjaarsfasen in je eigen leven nodig om iets van de inwijdingswegen erbij te kunnen plaatsen om zo je weg naar hogere inzichten te kunnen ingaan. Je hebt vast begrepen dat het ook daarbij draait om de drie grote krachten van denken, voelen en willen in het zevenjaarsritme zich op een eigen wijze en volgens de wetmatigheden ontwaken.
Het begint met het ontwaken van de wil, zo gaan jonge kinderen volwassenen imiteren. Dat wordt nabootsing genoemd.
In de inwijdingswegen is de eerste stap meestal verbonden met het inzicht in de manieren waarin je jezelf tot slachtoffer maakt. Inzicht in manieren waarop je daardoor de gevangene blijft van allerlei negatieve gevoelens. Het je losmaken van donkere gevoelens vergt de wil om allereerst je eigen slachtoffermanteltjes te benoemen en je er vervolgens van te gaan bevrijden….

Deze fasen hebben gezamenlijk een ondertoon van het ouderlijk huis verlaten, je toevertrouwen aan het nieuwe leven, in de inwijdingsstappen van Mithras ‘Raaf’ genoemd. Niet meer wijzen naar anderen, zielig zijn of blijven hangen in de ‘waarom’ vraag nodigen je uit weg te vliegen uit die oude vormen en bevrijding vinden door in een nieuwe rol te stappen, dat is ook innerlijk in vrede zijn met jezelf.
De toegangspoort tot de droom zijn de vragen ‘waar kom je vandaan en waar ga je heen’ waarbij je in de droomtaal eveneens de inwijdingsweg alle tegenstellingen (of dualiteiten) in jezelf bewuster een brug te kunnen bouwen (wilskracht) tussen gevoel en verstand.
De inwijdingsweg die elk mens mag gaan is de inwijding die gevormd wordt door het Leven zelf. Het gewone leven is je lesmateriaal en de wetmatigheden steunen je hoe je gevormd door de ervaringen van alle dag de weg van inwijding bewuster kunt gaan.
We gaan ons her-inneren wat we al weten, dit is bewust worden en alleen zo leren we anders kijken naar wat Liefde is. Steeds wakkerder voor de liefde die aan heel de schepping genezing gaat brengen.
Liefde kan wachten…tot zij uiteindelijk haar vleugels mag uitslaan werelden omvattend…..
Geniet van de stappen die je kiest met een hartegroet van mij, Joke Vesseur